Солонтай звинуватив владу в незавершених процесах розподілу повноважень – новини ZIK.UA

четвер, 3 січня, 2019, 20:39 Політика


  • Читать эту новость на русском


Солонтай звинуватив владу в незавершених процесах розподілу повноважень

ZIK
ZIKВ Україні триває процес передачі повноважень від президентської вертикалі до парламентської. Він не завершився. Частина економічних повноважень є у Президента, частина у ВРУ й Кабміні. Це безлад. З ним потрібно закінчувати. Об этом сообщает news2you.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Олександр Солонтай.


Гість програми наголосив, що чинний Президент України несе пряму відповідальність за економічну сферу країни.


«Минулого року прем’єр говорив, що йому важко бути Прем’єр-міністром, коли в країні два уряди. Один – на Грушевського, інший – на Банковій. Маючи на увазі, що в Україні Президент має прямий стосунок до економіки, адже він сформував одну з найбільших фракцій у Раді. Тому Президент Порошенко несе відповідальність у тому числі за економічні питання», – зауважив гість програми.


Однак, додав Солонтай, у Конституції України чітко прописано, що економіка – не питання Президента.


«Тому сьогодні в кандидатів у президенти є два варіанти ведення передвиборчої кампанії. Вони повинні сказати людям, що йдуть на вибори президента, потім підуть на вибори парламентські, сформують велику фракцію і візьмуть на себе відповідальність за все: за президентство, за Верховну Раду, за коаліцію і майбутній уряд, а потім – за великі міста і місцеве самоврядування.


Є ще один варіант. Кандидат у президенти йде на вибори і каже, що Конституція України чітко ставить акцент на зовнішню політику, безпеку держави, оборону, міжнародне представництво й правопорядок. Все інше є неприродними повноваженнями, які він має передати на місця. Чи знайдуться такі кандидати – треба запитати у них», – акцентував політолог.


Олександр Солонтай підкреслив, що сьогодні в Україні триває процес передачі повноважень від президентської вертикалі до парламентської.


«Але він не завершився. Частина економічних повноважень знаходиться у Президента, частина – у ВРУ та в Кабміні. Це є безлад. З ним потрібно закінчувати», – наголосив політолог Солонтай.


Нагадаємо, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва соціолог Ірина Бекешкіна заявила, що кандидати у президенти сьогодні часто заявляють, що вони підвищать зарплату, пенсії або знизять тарифи чи податки. Але потрібно запитати, яким чином вони реалізують свої обіцянки, адже вирішення подібних питань, наголосила Бекешкіна, не входить до компетенції Президента.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

Джерело статті: “http://zik.ua/news/2019/01/03/solontay_zvynuvatyv_vladu_v_nezavershenyh_protsesah_rozpodilu_povnovazhen_1481863”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя