Чернівчанин придбав на блошиному ринку старовинну ікону, яку викрали з церкви

Колекціонер з Чернівців повернув ікону парафії церкви у селі Повергів, що на Львівщині
Парафії церкви у селі Повергів Миколаївського району Львівської області повернули ікону, яку викрали на початку грудня. Образ «Пієта» датують кінцем XVII ст. Повернути його вдалося завдяки колекціонеру з Чернівців Віталію Дроню, який, дізнавшись, що купив крадене, вирішив подарувати святиню назад храму, пише Zbruc.
«У Чернівцях на вулиці Зеленій є блошиний ринок. На ньому мені і запропонували купити ікону. Коли показав її друзям зі Львова, вони розповіли, що ікона крадена. Це вперше мав таку ситуацію. Одразу вирішив повернути її», — розповів пан Віталій.

Ціну ікони, каже колекціонер, розголошувати не хоче, оскільки це подарунок храму.
За словами мистецтвознавиці, працівниці Національного музею у Львові імені А. Шептицького Роксолани Косів, ікона датується часом, коли сюжет «Пієта» якраз здобув поширення в українському іконописі під впливом західноєвропейських взірців.

«Ікона виконана у стриманому колориті, виділяється тим, що Богородиця стоячи підтримує Христове тіло, намальоване майже у вертикальному положенні. Зазвичай у цій іконографії Марія сидить, а тіло Христа зображене горизонтально у неї на колінах. Хустина у руках Богородиці символізує її плач над мертвим тілом Сина», — пояснює мистецтвознавиця.

Чернівчанин придбав на блошиному ринку старовинну ікону, яку викрали з церкви Об этом сообщает direct-press.in.ua со ссылкой на СМИ.


фильмы бесплатно

Джерело статті: “http://promin.cv.ua/2019/03/13/chernivchanyn-prydbav-na-bloshynomu-rynku-starovynnu-ikonu-iaku-vykraly-z-tserkvy.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя