Гончарук подав у відставку. Як на вчинок прем’єра реагують у парламенті

Фото зі сторінки О. Гончарука у Facebook

Подія: Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук написав на ім’я президента Володимира Зеленського заяву про відставку. До оголошення рішення глави держави уряд працюватиме у штатному режимі, повідомив прем’єр.

Деталі: Причиною такого кроку Гончарук назвав злиття в мережу файлів, змонтованих з фрагментів записів нарад в уряді. За словами прем’єра, їхній зміст штучно створює уявлення, ніби він зі своєю командою не поважають очільника держави. "Я прийшов на посаду — виконувати програму президента. Він є для мене взірцем відвертості та порядності. Проте, щоб забрати будь-які сумніви нашої поваги та довіри до президента, я написав заяву про відставку та передав її президенту з правом внесення в парламент. Він — людина, якій українці висловили безпрецедентну довіру. І він має повне право оцінювати ефективність кожного члена своєї команди, що змінює країну", — написав Гончарук на своїй сторінці у "Фейсбуці".

Згодом із трибуни Верховної Ради прем’єр-міністр додав, що скерував Володимиру Зеленському заяву на відставку, аби той ухвалив "політичне рішення". "Ми — одна команда. Ми всі прийшли у владу змінювати країну завдяки цій людині — Володимиру Олександровичу Зеленському.... І для нас принципово мати довіру всередині команди на 100% <...> Це політичне рішення, на яке ми очікуємо ", — сказав Гончарук.

В Офісі президента повідомили, що глава держави розгляне зазначену заяву, а про результати ОПУ повідомить окремо. Тим часом у фракції "Слуга народу" заявили, що якщо рішення Зеленського буде ствердним, то вони підтримають відставку Гончарука одноголосно.

Коментарі: Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія назвав позицію прем’єра правильною і сильною. "Цей крок підкреслює командність. Останнє слово за президентом, ми чекаємо його рішення", — заявив нардеп у кулуарах ВР.

читайте також: Інсульт та інфаркт лікуватимуть безкоштовно. Які ще медичні гарантії отримують українці?

Однак чимало депутатів наголосили, що такий крок Гончарука — зневага до конституції, оскільки Україна — парламентсько-президентська республіка і прем’єр-міністр має складати свої повноваження перед Верховною Радою. Зокрема, депутат від партії "Європейська солідарність" Володимир В’ятрович заявив, що Гончарук "використав парламентську трибуну для вибачень перед президентом", і назвав це "приниженням парламенту".

Схожої думки дотримується і журналіст Віталій Портніков. Він наголосив, що саме депутати парламенту, а не президент і співробітники його офісу вирішують долю голови уряду і всього кабінету. Портніков також висловив думку про те, чому прем’єр вдався до такого кроку. "Публікація плівок може бути сигналом про наявність таких серйозних компрометуючих даних, за які Гончарук повинен буде нести спільну відповідальність із Зеленським. Його заява про відставку — заклик до президента розділити цю відповідальність. Президент повинен або захистити Гончарука — можливо, від тих, від кого сам очільник держави безпосередньо залежить — або його позбутися", — зазначив журналіст у колонці для "Еспресо".

Що було раніше: Олексія Гончарука призначили на посаду у серпні 2019 року. Він став наймолодший прем’єр-міністром в історії України — у 35 років.


Джерело статті: “https://expres.online/politics/goncharuk-podav-u-vidstavku-yak-na-vchinok-premera-reaguyut-u-parlamenti”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя